O MNĚ CENÍK KONTAKT ČASTÉ DOTAZY   CHCI PORTRÉT  
 Veronika Zvonečková se narodila 23. prosince 1979 v Karviné, kde prožila své dětství a v letech 1994-98 studovala na zdejším gymnáziu. Do svých 26ti let pak žila v Brně, kde studovala Masarykovu univerzitu a v roce 2003 zde absolvovala magisterské studium na Katedře výtvarné výchovy Pedagogické fakulty. Téma její diplomové práce, „Ilustrace dětské knihy“ , jí dodalo nejen více zkušeností v oboru akvarelové malby, ale také ji inspiruje dodnes. Ilustraci knížky, kterou v roce 2003 pro účely diplomové práce vytvořila, nedávno poslala autorovi publikace, Jiřímu Žáčkovi, se kterým jsou od té doby v kontaktu a společně pracují na vydání knížky s názvem Ahoj, moře.

V současné době se Veronika Zvonečková věnuje kromě malby akvarelem také kresbě tužkou, pastelem a uhlem, její tvůrčí zájem je zaměřen zejména na kresbu portrétů a ilustrací.

„Portrétování se věnuji již od patnácti let. Vždy mě fascinovala lidská tvář. Baví mě hledat její rysy, hru světel a stínů, jedinečnou pro každého člověka. Velikou výhodou je v poslední době i to, že můžu kreslit nejen podle živého modelu, ale využívat i fotografií, jak tištěných, tak elektronických, poslaných např. přes mail – pro portrétovanou osobu je asi daleko příjemnější poslat fotku než sedět nehnutě někde v ateliéru. Jediné, co k nakreslení kvalitního portrétu potřebuji, je mít v rukou ostrou, kvalitní fotografii.“

Od března 2015 píše scénáře pro výtvarný pořad České televize s názvem Šikulové, který je věnovaný dětem a zábavnému tvoření. Dětem se věnuje také jako pedagog, na částečný úvazek učí na ZŠ Borovského v Karviné.

Výstavy:
Fragmenty (Galerie Borovského při ZŠ Borovského, 2014)
Ahoj, moře (Galerie Borovského při ZŠ Borovského, 2014)
Ilustrace dětem (Regionální knihovna Karviná – Mizerov, 2015)
Fragmenty II. (Regionální knihovna Karviná – Fryštát, 2016)

 
 
         
 
   
 
 
           
O MNĚ CENÍK CHCI PORTRÉT KONTAKT